بررسی عوامل مؤثر بر تجهیز منابع در شعب بانک رفاه

مطالب دیگر:
📎آموزش کامل جوشکاری به روش TIG📎اپلیکیشن معلم پیانو📎اپلیکیشن گروه یاب تلگرام📎اپلیکیشن گاوصندوق📎اپلیکیشن سامانه مخابرات همراه📎ربات تلگرام بساز📎محاسبه ضخامت ناحیه آسیب دیده از انفجار با استفاده از روشهای تجربی آزمایش بارگذاری صفحه ای و ژئورادار📎افزایش قد با متد گرو تالر داینامیک📎دانلود پکیج درآمدزایی 300هزارتومن ناچیز در 30دقیقه (قابل توجه مدیران فورکیا )📎تراز بندی بارگذاری موج برای طراحی و ارزیابی سكوهای منطقه پارس جنوبی📎بهینه سازی آرایش شمع و دال تحت اثر توام بارگذاریهای ثقلی و زلزله در حوض خشك به روش برنامه ریزی غیر خطی (NLP)📎بهینه سازی آرایش شمع و دال تحت اثر توام بارگذاریهای ثقلی و زلزله در حوض خشك الف - روش پارامتر مشخصه📎توابع گرین برای محیط نیمه بینهایت با رفتار ایزوتروپ جانبی تحت اثر بارگذاری قائم در فضای فركانسی📎بررسی محافظت سازه ای ساختمانها در برابر بارگذاری ناشی از انفجار بمب جاسازی شده در یك وسیله نقلیه📎ارائه الگوی بارگذاری جدید برای قابهای فولادی با مهاربندی برون محور📎بررسی یك الگوی بارگذاری جانبی استاتیكی و شاخص خسارت بر اساس انرژی📎تاثیر حالات مختلف بارگذاری در تحلیل بار فزاینده سكوهای ثابت فلزی دریایی در خلیج فارس📎معادلات پارامتری ضرایب تمركز تنش (SCF) در اتصالات لوله ای چند صفحه ای KK تحت بارگذاری محوری تعادلی📎تحلیل آماری متغیرهای بارگذاری در طراحی دكل های انتقال نیروی ایران📎بررسی اثرات نسبت لاغری بر رفتار خرابی دیوار برشی فولادی تحت بارگذاری چرخه ای
بررسی عوامل مؤثر بر تجهیز منابع در شعب بانک رفاه|32011520|hda
نمونه ای دیگر از بهترین فایل ها با عنوان بررسی عوامل مؤثر بر تجهیز منابع در شعب بانک رفاه آماده دریافت می باشد.تحقیق حاضر با عنوان از سری تحقیق های رشته مدیریت میباشد. این تحقیق در 116صفحه با فرمت Word (قابل ویرایش) در مقطع کارشناسی ارشد نگارش شده است و همچنین این تحقیق آماده چاپ و پرینت جهت استفاده دانشجویان می باشد.

===================================================================================
تمامی فایل های سیستم، توسط کاربران آن آپلود می شود. اگر در فایلی تخلفی مشاهده کردید و یا مالک پروژه ای بودید که از وجود آن در سایت رضایت نداشتید با ما تماس بگیرید، در اسرع وقت به گزارش شما رسیدگی می شود.
neginfile.ir@gmail.com info@neginfile.ir
===================================================================================

قسمتهایی کوتاه از متن:

چکیده

هدف اصلی این پژوهش بررسی عوامل مؤثر بر تجهیز منابع بر حسب اهمیت و اولویت در شعب بانک رفاه(شهر اصفهان) بوده است. بدین منظور عوامل مؤثر به پنج دستة کلی شامل: عوامل خدماتی، عوامل مالی، عوامل و شرایط فیزیکی، عوامل ارتباطی و انسانی و عوامل وابستگی سازمانی تقسیم شده اند .تحقیق از نوع کاربردی و روش آن توصیفی- پیمایشی بود. جامعه آماری پژوهش در برگیرنده مدیران و مشتریان شعب بانک رفاه شهر اصفهان می باشد. به دلیل حجم محدود جامعه مدیران، اطلاعات مورد نیاز این گروه از طریق سرشماری جمع آوری گردید و همچنین از جامعه مشتریان با استفاده از جدول کرجسی و مورگان تعداد 384 نفر به صورت نمونه گیری تصادفی ساده انتخاب شدند. جهت جمع آوری اطلاعات از دو پرسشنامه(یکی خاص مدیران و دیگری مشتریان) استفاده شد. این پرسشنامه ها بر اساس مبانی نظری و بصورت طیف لیکرت پنج گزینه ای طراحی شد. روایی محتوای پرسشنامه ها از نظر اساتید و متخصصان و کارشناسان مثبت ارزیابی گردید. اعتبار پرسشنامه ها نیز بر اساس ضریب آلفای کرونباخ محاسبه شد. برای پرسشنامه مدیران 85/0 و همین ضریب برای پرسشنامه مشتریان 825/0 بدست آمد و تجزیه و تحلیل اطلاعات، با استفاده از نرم افزار spss صورت گرفت. به علت عدم استفاده از نمونه گیری در جامعه اول پژوهش(مدیران شعب بانک رفاه شهر اصفهان) به آمار توصیفی بسنده شد و با استفاده از روش های آماری استنباطی سؤال های تحقیق در جامعه دوم (مشتریان بانک) مورد آزمون قرار گرفت. این آزمون های آماری شامل آزمون t تک متغیره و آزمون تحلیل واریانس یک طرفه، آزمون t مستقل،آزمون توکی و همچنین آزمون رتبه ای فریدمن می باشد. نتايج به دست آمده از اين تحقيق نشان داد كه تمامی پنج عامل فوق بر تجهیز منابع در شعب بانک رفاه بیش از حد متوسط تأثیرگذار بودند. ترتیب اهمیت عوامل از دیدگاه مشتریان عوامل خدماتی، عوامل فیزیکی، عوامل ارتباطی و انسانی، عوامل مالی و عوامل وابستگی سازمانی و از دیدگاه مدیران عوامل خدماتی، عوامل ارتباطی و انسانی، عوامل فیزیکی، عوامل مالی و عوامل وابستگی سازمانی می باشد. به علاوه در رابطه با عوامل مؤثر بر جذب منابع بانکی در بین برخی عوامل جمعيت شناختي از دیدگاه مشتریان(شامل:سن، مدرك تحصيلي، شغل)تفاوت معنا داری مشاهده شد.

مقدمه

تجهیز منابع پولی از همان ابتدا که بشر به زندگی اجتماعی روی آورد و دادوستد و مبادله کالا را شروع کرد آغاز شد و همواره اصلی‌ترین وظیفه سیستم بانکی بوده است. بدین ترتیب بانک‌ها سپرده‌های مازاد در دسترس مردم را جمع‌آوری می‌کردند و با دادن وام به افراد نیازمند وظیفه سنتی خود یعنی واسطه‌گری را میان سپرده‌گذاران و وام‌گیرندگان ایفا می‌کردند.
معمولاً در فعاليت هاي يک بانک، جذب منابع مالي از اهميت بسيار زيادي برخوردار است، زيرا موفقيت در اين زمينه مي تواند عاملي براي موفقيت در ساير زمينه ها باشد، از آنجا که جذب منابع مالي براي هر بانک و سيستم بانکی هم به عوامل برون سازماني و هم به عوامل درون سازماني مربوط مي شود، شناخت اين عوامل و ميزان تأثيرگذاري هر کدام از آنها نيز براي موفقيت در اين زمينه مهم و اساسي است.
بانک ها از طریق ارائه خدمات بانکی به مشتریان کسب درآمد می نمایند، بدین صورت که از طریق جذب سپرده های مردم با نرخ بهره پائین و اعطای تسهیلات با نرخ بهره بالاتر و نتیجه اختلاف دو نرخ، عایدی بانک می باشد که اصطلاحاً به آن حاشیه سود و بهره گفته می شود، صورت می پذیرد. بنابراین هرچقدر بانک بتواند از مقیاس های اقتصادی استفاده کند، سود حاصل از این عمل بیشتر خواهد بود.
سؤالي که در اين جا مطرح مي باشد این است که چه متغيرهاي اقتصادي در جذب سپرده ها تأثير گذارند؟ آيا متغيرهايي مثل: درآمد ملي، نرخ ارز، تورم و شاخص بهاي دارايي هايي نظیر: کالاهاي شبه سرمايه اي مانند خودرو، مسکن و قيمت سکه طلا روي حجم سپرده هاي بانکی مؤثرند؟ آيا عوامل مؤثر در بانکداري از قبيل تبليغات، تعداد شعب، حجم تسهيلات اعطايي و... بر سپرده هاي بانک ها تأثير گذار مي باشند؟ و اين که در صورت تأثيرگذاري، تأثير هر کدام از متغيرهاي مذکور به چه ميزان مي باشد؟
سودآوری بانک ها تحت تاثیر عوامل داخلی قابل کنترل مدیریت بانک و یا تحت تاثیر عوامل و شرایط اقتصادی حاکم بر کشورها و عوامل محیطی که بر آن تأثیر می گذارند، می باشد. لذا برای دوری از هر انحرافی عوامل مؤثر بر سودآوری به دو گروه اصلی: عوامل تعیین کننده داخلی و بیرونی تقسیم شده اند .
در این مجموعه عوامل مؤثردرجذب منابع بانکی که تحت تأثیر عوامل داخلی قابل کنترل مدیریت می باشد، مورد مطالعه قرار می گیرد.

فهرست مطالب

چکیده 1
فصل اول:کلیات تحقیق
1-1- مقدمه 2
1-2- بیان مسأله 3
1-3- اهمیت و ضرورت تحقیق 4
1-4- اهداف پژوهش 5
1-5- سوال های پژوهش 5
1-6- قلمرو پژوهش 6
1-7- تعریف واژه ها 6
1-7-1- تعاریف نظری واژه ها 6
1-7-2- تعاریف عملیاتی واژه ها 7
فصل دوم :ادبیات و پیشینه تحقیق
2-1- مقدمه 9
2-2- نگاهی به اقلام اصلی ترازنامه بانک ها در ایران 10
2-3- بررسی روش های تجهيز و تخصيص منابع در نظام بانکي 13
2-3-1- روش های تجهیز منابع 13
2-3-1-1- تجهیز منابع در بانکداری سنتی 13
2-3-1-2- تجهیز منابع در بانکداری اسلامی 14
2-3-2- روش های تخصیص منابع 16
2-3-2-1- عقود مشارکتی 16
2-3-2-2- عقود مبادله ای 16
2-3-3-3- سایر عقود 16
2-4- عوامل مؤثر بر جذب منابع 17
2-4-1- عوامل مؤثر برون سازمانی 17
2-4-2- عوامل درون سازمانی 18
2-5- بررسی عوامل درون سازمانی مؤثر بر جذب منابع در بانک رفاه 19
2-5-1- عوامل خدماتی 19
2-6-2- عوامل مالی 23
2-5-3- عوامل ارتباطی و انسانی 27
2-5-4- عوامل و شرایط فیزیکی 31
2-5-5- عوامل وابستگی سازمانی 34
2-6- پیشینة تحقیق 37
2-6-1- مطالعات داخلی 37
2-6-2- مطالعات خارجی 41
2-7- خلاصه و جمع بندی 44
فصل سوم: روش تحقیق
3-1- مقدمه 45
3-2- روش تحقیق 45
3-3- جامعه آماری 45
3-4- حجم نمونه و روش نمونه گیری 46
3-5- شیوه اجرای تحقیق 46
3-6- روش و ابزار اندازه گیری اطلاعات 47
3-7-1- روایی 48
3-7-2- پایایی 48
3-8- روش گردآوری اطلاعات 49
3-9- روش های تجزیه و تحلیل داده ها 49
3-10- خلاصه و جمع بندی 51
فصل چهارم: تجزیه وتحلیل داده ها
4-1- مقدمه 52
4-2- تجزیه وتحلیل ویژگی های جمعیت شناختی 52
4-2-1- تجزیه وتحلیل ویژگی های جمعیت شناختی مدیران 53
4-2-2- تجزیه وتحلیل ویژگی های جمعیت شناختی مشتریان 55
4-3- توصیف داده های حاصل از پرسشنامه مدیران 60
4-4- توصیف داده های حاصل از پرسشنامه مشتریان 64
4-5- تحلیل عوامل مؤثر بر جذب منابع از دیدگاه مشتریان 68
4-6- بررسی رابطه بین عوامل مؤثر بر جذب منابع از دیدگاه مشتریان با متغیرهای جمعیت شناختی 73
4-7- تحلیل عوامل مؤثر برجذب منابع از دیدگاه مدیران بانک 82
4-8- خلاصه و جمع بندی 85
فصل پنجم:بحث و نتیجه گیری
5-1- مقدمه 87